• Ново
Nuvo-Med Rhoid Олеснување – Најдобри Hemorrhoid Природна Трева Комбинација за Побрзо Оздравување, Болка & Чеша Олеснување, Чистење, Здрав Колон & Движења на дебелото Црево
zoom_in

Nuvo-Med Rhoid Олеснување – Најдобри Hemorrhoid Природна Трева Комбинација за Побрзо Оздравување, Болка & Чеша Олеснување, Чистење,

DEN 599.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

14 Чиста Билки за Природно Чистење, Смирувачки, се Грижи Ќе Може да Смета На : Нашите комбинација помага да се лекува вашиот хемороиди од внатре-надвор на клеточно ниво, со билки за да се прочисти област, растенија, кои обезбедуваат ладење, и растенија кои ви помогне да закрепне побрзо.Богатите со Анти-Inflammatories & Антиоксиданси за да се Заштитат и Поправка : Rhoid Олеснување е преполна со природни антиоксиданси кои помагаат да се борат надвор оштетување на слободните радикали за да се заштити и да се лекува клетките во вашата дебелото црево.Таму е исто така анти-inflammatories за да се намали отокот.Обезбедува Лекување Удобност & Ублажува Чешање, Гори, и Оток : Додека Амла помага да се лекува и да се намали хемороиди, овошни екстракти испорача ладење удобност која ја намалува непријатно горење, одблесокот ups-от, и болни прашања.Промовира Здрава Движења на дебелото Црево и Спречува Притисок : Triphala е мешавина од 3 билки доверливи за повеќе од 25 века дека ублажува запек и абдоминална притисок, помага quicken процесот на исцелување и држете се работи правилно.Историски Доверлив, Научно е Докажано : се Потпира на со векови во Ајурведа исцелување, нашите состојки се најчесто користени & истражуван билки некогаш откриена.Секој еден од нашите екстракти и мешавини се лабораториски тестови за невиност и моќ.Секогаш не-ГМО, Вегетаријанци, Глутен-Free & Лактоза-Слободни.Се елиминира досадни непријатност и да помогне да се природно да се лекува вашиот Хемороиди со нашите најмоќните Билни Rhoid Олеснување.Се одликува со 14 негување на растенија доверливи со векови, како дел од Ајурведа исцелување, вклучувајќи Ѓумбир и Gooseberry, нашите стручно-направена комбинација прочистува и чисти вашиот најголем деликатна област од внатре-надвор, ослободување чешање и гори, додека, исто така, поддршка на поправка на клетките во вашата дебелото црево.Ја преземат контролата на вашиот најчувствителните области и чувството на слобода што треба да се прави она што го прават најдобро – со Rhoid Олеснување.

Избор на купувачот..