• Ново
MECCANIXITY Електронски Топлина Дисипација Кулер Алуминиум Heatsink 20x14x6mm за ПРОЦЕСОРОТ Црна Пакет од 20
zoom_in

MECCANIXITY Електронски Топлина Дисипација Кулер Алуминиум Heatsink 20x14x6mm за ПРОЦЕСОРОТ Црна Пакет од 20

DEN 239.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

На heatsink е метална заптивка, кој е дизајниран да се зголемат областите за контакт со воздухот, тоа може да го намали прегревање на електронските компоненти.Широко се користи за ладење графичкиот процесор, IC Чип, stepper моторни возачот модул, ДОВЕДЕ до тоа и други електроника.Вкупната големина на : 20 x 14 x 6 mm / 0.79 x 0.55 x 0.24 инчен (L*W*H); Со паралелно ладење слотови; Боја : Црна; Во пакет : 20 x Heatsink.Тоа е направено од алуминиум.Овој материјал го прави светлина во тежина и во добра топлинска спроводливост.На отпорност на абење и трајност на алуминиум легура може да го направи животот на објектот долго.Осигурајте ја локацијата каде на heatsink е потребно прво; а Потоа даде некои лепак на површината; и на Крај, се држи до компоненти.Оваа heatsink дојде без било термички лента или селотејп, ние препорачуваме користење на некои лепак (тука не е вклучена) да се држиме.Осигурајте ја локацијата каде на heatsink е потребно прво;.Потоа им даде на некои лепак на површината;.И на крај, се држи до компоненти.Осигурајте ја локацијата каде на heatsink е потребно прво;.Излупете исклучување на заштитни филмови;.И на крај, се држи до компоненти.Осигурајте ја локацијата каде на heatsink е потребно прво;.Користење на некои завртки за да се поправи на heatsink на вашата компонента.Тоа е универзален heatsink.Паралелно со слот, или хоризонтална и вертикална слот, или криви слот.Тоа е направено од алуминиум.Овој материјал го прави светлина во тежина и во добра топлинска спроводливост.Главно се користи за компјутер или лаптоп топлина дисипација, за ладење на плоча, SSD, GPU, на чипсет, на transistors, 3 D принтер, итн.Чекори на инсталација за различен тип : .ТИП : Без Монтажа Дупка И Без Лепило.Осигурајте ја локацијата каде на heatsink е потребно прво; а Потоа даде некои лепак на површината; и на Крај, се држи до компоненти.Б ТИП : Без Монтажа Дупка И Со Лепило.Осигурајте ја локацијата каде на heatsink е потребно прво; Кора исклучување на заштитни филмови; и на Крај, се држи до компоненти.C ТИП : Со Монтажа Дупка И Без Лепило.Осигурајте ја локацијата каде на heatsink е потребно прво; Користење на некои завртки за да се поправи на heatsink на вашата компонента.

Избор на купувачот..