• Ново
8K HDMI Кабел 10ft, AUDIANO HDMI 2.1 48Gbps Голема Брзина Најлон Плетенка HDMI Кабелот со eARC HDR10 4:4:4, 4K HDMI Кабел Компатибилен со Apple Оган LG/Samsung QLED ТВ PS4/5 Switch Xbox/Blu-ray/Проектор
zoom_in

8K HDMI Кабел 10ft, AUDIANO HDMI 2.1 48Gbps Голема Брзина Најлон Плетенка HDMI Кабелот со eARC HDR10 4:4:4, 4K HDMI Кабел Компатибилен

DEN 239.52

Износ
check Во форма достапна за нарачката

8 K HDMI 2.1 Кабел : AUDIANO HDMI 2.1 верзија е најновото ажурирање на HDMI спецификација и поддржува голем опсег на високото видео резолуции и refresh стапки вклучувајќи 8 K@60 Hz и 4 K@120 Hz, и резолуции до 10 K, исто така компатибилна со HDMI 2.0 б/2.0 на/2.0/1.4/1.3/1.2/1.1 верзија. 8 K 48 Gbps Супер Висока Брзина на Трансфер на Податоци : Овој 8 K Ultra High Speed HDMI Кабел обезбедува висока брзина 48 Gbps решение за подобра слика и звук.Карактеристики 2 позлатени конектори со анти-оксидација перформанси и одлична спроводливост за супер-брз трансфер и супериорен во врската.HDMI 2.1 порта носи 48gbps пренос количина, и супер јасност за гледање, без било заостанува, па никогаш не пропуштајте победи.Совршен Аудио верност—AUDIANO HDMI Кабел 2.1 навистина поддржува HD 7.1 Dolby и Dolby Atmos, го подобрува секој момент вредности за длабочина, детали, осветленост, Променлива Освежете го Оценувате (VRR), Брзо Рамка Транспорт, и Enhanced Audio Return Channel (e ARC).Да се доживее Dolby Визија целосно, ќе треба секој линк во вашиот гледање синџир да се Dolby Визија компатибилни, од стриминг уреди како ТЕЛЕВИЗОР Apple 4 K на вашиот A/V ресивер и HDMI кабелот што ги спојува.Широк Апликација - апликацијата Со 8 K HDMI 2.1 мозок е компатибилен со Apple TV, LG TV, Samsung QLED ТВ, Оган ТВ, Roku, Playstation, Sony 8 K UHD ТВ/OLED ТЕЛЕВИЗОР, Blu-Ray, Лаптоп, КОМПЈУТЕР, ДВД, PS3, PS4 Про, PS5, Xbox 360, Xbox една S и Wii U, Tivo, Vizio, Blu-ray плеер, Проектор и сл.Висок квалитет на материјалите и Ултра Издржливост - AUDIANO 10ft HDMI машко на машко кабел е произведена со тешки злато позлатен конектори, Хром позлатен Цинк куќа, 28 AWG висока чистота бакар диригент, тројно заштитен слој заштитени, CL3 оценет јакна, и покриени со памук предиво ракав, тоа го прави на кабел може да го пренесе на сигнали во голема брзина и ниска загуба, тестирани приклучокот и отстранете за 6,000+ времиња, тројно оклопна може да издржи повеќе од 3,000+ / 90 степен наведнува животен век.Многу Издржливи.Динамичен HDR.Enhanced Audio Return Channel (e ARC).Авто Ниска Латентност Режим (ALLM).Променлива Освежете го Оценувате (VRR).Брзо Префрлување Медиуми (СОК).Брз Рамка Транспорт (QFT).HDR10, Dolby Визија 7.1. DTS-HD Master Аудио, DTS : X, Dolby True HD, Dolby Atmos.HDCP 2.2 & 2.3. Етернет.ЛАК.КЕК. 48 Gbps пропусен Опсег со 8 K Резолуцијата за Видео. 24 K Злато Позлатен Конектори.Чист Кислород-free) бакарна за крајна спроводливост.HDMI кабел целосна 19+1pins,OD=6.0 MM, 30 AWG.Помалку Слабеењето за Подобро EMI Оклопна.Најлон плетенка и Ro HS мека ПВЦ јакна за животно заштита.AUDIANO 8 K серија Ултра HD High Speed HDMI кабли во согласност со строгите спецификации цел, да се обезбеди поддршка за висока резолуција на видео начини како 4 K@50/60/100/120 и 8 K@50/60 како и нови функции како што се e ARC и VRR.Кабли надминуваат барањата на најновите меѓународни ЕМИ тест значително да се намали веројатноста за мешање со безжични услуги како и Wi-Fi.Тие се најдобар начин да се осигурате дека на high-bandwidth зависни карактеристики се дадени вклучувајќи и подобрено видео и аудио изведба, како и сметководство за нов EMI карактеристики.Уверение со UHS Налепница, покриени со HDMI службено лице.Сите должини на Lcueguk HDMI се овластени и имаат Ultra High Speed HDMI Кабел етикета, со scannable QR код.Моделите беше лансиран пред 2020 година. И програмата за сертификација започна околу Ноември. 2020. Од средината на Декември. 2020, секоја единица има налепница.Можете да ги примените пакет без налепница после Декември. 2020. Поддржани Карактеристики : .Динамичен HDREnhanced Audio Return Channel (e ARC)Авто Ниска Латентност Режим (ALLM)Променлива Освежете го Оценувате (VRR)Брзо Префрлување Медиуми (СОК)Брз Рамка Транспорт (QFT) HDR10, Dolby Визија 7.1 DTS-HD Master Аудио, DTS : X, Dolby True HD, Dolby Atmos HDCP 2.2 & 2.3 Ethernet ARCCEC.

Избор на купувачот..