• Ново
TJLSS Преносни Мини VGA да HDMI Конвертор VGA2HDMI Видео Кутија Аудио Адаптер 1080P за Лаптоп HDTV Проектор ТВ
zoom_in

TJLSS Преносни Мини VGA да HDMI Конвертор VGA2HDMI Видео Кутија Аудио Адаптер 1080P за Лаптоп HDTV Проектор ТВ

DEN 1247.28

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Само продаде главни производи, а не на други производи.Поддршка VGA влез резолуција (во 60 Hz) : 640x480, 800x600, 1024x768, 1280x720, 1600x1200, 1920x1080 пиксели.Овозможува high-definition Телевизорите да се поврзете со компјутери, лап-топ компјутери, Dvd или на други уреди преку VGA интерфејс; не софтвер драјвери не се потребни.Напојува директно од USB кабел (вклучена во пакетот), лесен за употреба; приказ на висока резолуција PC излез на HDTV.Забелешка : Овој конвертор не е двонасочно; само ја претвора од VGA да HDMI.Пакет се Вклучени : 1 дистрибутер adapter Support VGA влез резолуција (во 60 Hz) : 640x480, 800x600, 1024x768, 1280x720, 1600x1200, 1920x1080 пиксели.Овозможува high-definition Телевизорите да се поврзете со компјутери, лап-топ компјутери, Dvd или на други уреди преку VGA интерфејс; не софтвер драјвери не се потребни.Напојува директно од USB кабел (вклучена во пакетот), лесен за употреба; приказ на висока резолуција PC излез на HDTV.Забелешка : Овој конвертор не е двонасочно; само ја претвора од VGA да HDMI.Ако сакате да го видите PC desktop или апликации на HDTV, но потребни се водат за исчезнати, треба на овој конвертор.Само приклучете го стандард VGA видео кабел заедно со редовна 3.5 mm аудио кабел во влезната порта на конвертор, а потоа поврзете го HDMI ™ кабелот од конвертор на ТВ.Со овој уред, можете да уживате во практичен и едноставен дополнителни функции во AV систем.Уредот е лесно да се скрие, но може да игра јасна HD HDMI аудио и видео.Погоден за 720p или 1080p во ЖИВО; поддржува VGA влез од 800x600 пиксели за да 1920x1080.Се интегрираат аналоген аудио влез за HDMI излез за да ги обезбеди сите-дигитални сигнали да се зголеми на верност на аудио и video Technical index1. Влез порта : VGA, 3.5 мм аудио, USB power2. Излезна порта : HDMI3. Димензии : 66 x 55 x 20mm4. Тежина : 60g5. Поддржани текст на резолуцијата (во 60 Hz) : 640x480, 800x600, 1024x768, 1280x720, 1600x1200, 1920x1080 pixels1 x adapter Only продаде главни производи, а не на други производи.

Избор на купувачот..