• Ново
Јапонски Готвач е Нож ARITSUGU Yanagi Kiritsuke Сина Челик 270mm 10.62
zoom_in

Јапонски Готвач е Нож ARITSUGU Yanagi Kiritsuke Сина Челик 270mm 10.62

DEN 14892.00

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Сина Челик #2. Можете да ја парче риба и да се направи суши, sashimi лесно.Вашиот готвење ќе поминат низ драматична промена!.Тип : Yanagi Kiritsuke стил.Употреба : Риба (Суши и Sashimi).Сечилото должина : Околу 270 mm (10.62").Сечилото материјал : Сина челик (Aoko #2).Можете да ја парче риба и да се направи суши, sashimi лесно.Вашиот готвење ќе поминат низ драматична промена!Ова е Yanagi Kirtsuke стил нож.Тоа се прави не само од не ' рѓосувачки челици и керамика, но, исто така, Aoko (Сина челик #2).Тоа се прави на Јапонските мечеви (Самурај Катана) техника за долго време, а потоа таа функција тешки и острина.Тоа беше прв пат се користи во Kanto регионот на Јапонија.На врв на нож е чудни како Kiritsuke ножеви.Има пријатен изглед, и го прави острат релативно помалку комплициран поради неговата ширина на врв на ножот.Овој нож се препорачува за оние кои уживаат во подготовка sashimi.Тоа е долг и тенок нож кој ви дава олеснување во ретко сечење риба и школки.Како за испраќање на тоа како свадбен подарок, роденденски подарок или кога честитајќи отворање на нов бизнис? *Бренд : Tsukiji ARITSUGU *Содржина : Еден нож и кутија *Тип : Yanagi Kiritsuke стил *Употреба : Риба (Суши и Sashimi) *Edge агол : едно-две *Сечилото материјал : Сина челик (Aoko #2) *да се Зајакнат материјал : Црна вода бивол-рог да се зајакнат *Рачка материјал : Magnolia *Вкупна должина : Околу 420 mm (16.53") *Нож должина : Околу 270 mm (10.62") *Сечилото ширина : Околу 35 mm (1.37") *Сечилото дебелина : Околу 4 мм (0.15") *Тежина : Околу 210 g (7.40 мл) *HRC (Цврстина Rockwell C скала) : 62+- На ARITSUGU направил Јапонските мечеви за ""Самурај"" од 1560 со. Тоа е висока техника е наследена како Јапонски кујнски ножеви за долго време.Нивните мечеви имаше многу остра остро, па тие посветен на нив да Јапонски цар.Бидејќи готвачи користат ARITSUGU, тие може да се намали состојки за да го изнесам на вкусот, храната треба да имагинации повеќе и прошируваат нивната идеја.Тоа е причината зошто готвачи во светот љубов ARITSUGU.Ви благодариме.

Избор на купувачот..