• Ново
Висока Точност Вода Flowmeter, Пластична Цевка Тип Waterflow Контролер, Течни Flowmeter, 1-10m3/H Опсегот за Мерење на
zoom_in

Висока Точност Вода Flowmeter, Пластична Цевка Тип Waterflow Контролер, Течни Flowmeter, 1-10m3/H Опсегот за Мерење на

DEN 1300.56

Износ
check Во форма достапна за нарачката

【Лесен за Употреба】цевка-тип на течен проток метри има повеќе лесен и интуитивен читања и се ефективни. 【Добри Перформанси】цевка тип flowmeter усвојува ABS пластика транспарентен панел, што е лесен за читање и бришење на прв поглед. 【Делокруг на Примена】На waterflow контролер е погодна за мерење на разни течности и има висок practicability. 【Долг животен Век】На flowmeter плови е направен од високо-квалитетна ABS пластика школка, па тоа има одредени киселина и алкално отпорност на корозија. 【Висока Сигурност】На течни flowmeter има висок мерење прецизност, со точност од помалку од 4%, што е повеќе точни и веродостојни.

Избор на купувачот..