• Ново
Acouto Свеќа Светлина, Flameless Свеќи Led Чај Светла Свеќи Пакет од 6 Реални Вистински Восок Батеријата Свеќи за Свадби Дома Декорација
zoom_in

Acouto Свеќа Светлина, Flameless Свеќи Led Чај Светла Свеќи Пакет од 6 Реални Вистински Восок Батеријата Свеќи за Свадби Дома Декорација

DEN 234.96

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Симулација дизајн : романтичен свеќа е симулација дизајн.Тоа е добра замена за вистински свеќи.На боја на слонова коска и елегантен дизајн се многу погодна за секој простор.Тоа се симулира капе восок пламен свеќа светла за да се создаде романтична средина и поминуваат добра ноќ со вашиот љубовник.Средина или романтична атмосфера : Ако сакате да создадете пријатна средина, па дури и романтична атмосфера, овие свеќи се совршени за вас.Свеќи со светлина и длабока црвена ливчиња од роза може лесно да се донесе романтична атмосфера.Нема отворен пламен оган и опасности : Тоа може да биде опасно да запалат свеќи дома, но вие не мора да се грижите за нив.Тие се 100% безбедни и целосно flameless.Сите нивната светлина и светлината доаѓа од батеријата-напојува LED светилки, така што тие се одличен и безбеден избор, дури и за семејствата со стари лица, бремени жени, деца и домашни миленици!.Убава и автентичен изглед : Овие прекрасни flameless свеќа светилки имаат вистински восок цилиндри и Led диоди кои емитуваат топло, природна светлина.Ако не ги почитуваат внимателно, вашите пријатели не може дури и да биде во можност да ја каже разликата помеѓу овие свеќи и вистински свеќи!.Лесен и брз : само вклучете или исклучете го копчето на дното за да се контролира.Батеријата може да биде лесно да се замени преку дното клип, со удобноста на вашиот живот.Свеќи и вештачки ливчиња се погодни за свадби, романтични ноќи, диплома партии, предлогот украси, Денот на Вљубените или кои било други специјални прилики и настани.Како да го Користите : 1. Се повлече од изолационен лист 2. Контрола на светлината се префрлите преку префрлање на дното на свеќа светлина Спецификација : Предмет Тип : Свеќа Светлина Материјал : Пластични Димензии : Висина : Околу. 4cm/1.6 во, со Дијаметар : Прибл. 4cm/1.6 во Бруто Тежина : Околу. 82g/2.9 мл Светло Боја : Топло Светло Напојување : Секоја Свеќа Светилки Има 3 LR1130 Копчето Батерии Изградени Во, со Капацитет на 150m Ah (Вклучени) Пакет Листата : 6 x Свеќа Светлина Забелешка : ве Молиме овозможи 1‑2cm/0.4‑0.8 во грешка за рачно мерење.

Item Type:
Candle Light
Material:
Plastic
Size:
Height
Gross Weight:
 Approx. 82g/2.9oz
Light Color:
Warm Light
Power Supply:
Each Candle Lamp Has 3 LR1130 Button Batteries Built In, with a Capacity of 150mAh (Included)
Package List:
6 x Candle Light :
Note:
Please allow 1‑2cm/0.4‑0.8in error for manual measurement :

Избор на купувачот..