• Ново
Airaid Ладен Воздух Доза Систем: Зголемена коњски сили, Чувствувате Филтрација: Компатибилен со 2007-2014 КАДИЛАК/CHEVROLET/GMC (Escalade, Приградски, Тахо, Лавина, Silverado, Yukon, Сиера)ЕР
zoom_in

Airaid Ладен Воздух Доза Систем: Зголемена коњски сили, Чувствувате Филтрација: Компатибилен со 2007-2014 КАДИЛАК/CHEVROLET/GMC (Escalade,

DEN 6916.08

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Се ЗГОЛЕМУВА HORESPOWER : AIRAID перформанси на воздухот системи функција на aerodynamically-инженерните доводната цевка, со цел да се забрза струење на вашиот мотор и да се намали турбуленции—помагање на зголемување на вашето возило перформанси.СУПЕРИОРЕН ФИЛТРАЦИЈА : AIRAID перформанси доза системи се конструиран за да се обезбеди непречено, непречен пат за струење на вашиот мотор—одржување на воздухот поладна и повеќе кислород-густа.Инјектирање повеќе богата со кислород воздух во цилиндрите му овозможува на моторот да изгори горивото поефикасно при согорување, ви нудиме да се зголеми ефикасноста.ЛЕСНО се ИНСТАЛИРА : Овие едноставни-за да го инсталирате, софистицирани системи помогне во одржување на правилна воздух-да-гориво на ликвидност, а со тоа се елиминира потребата за рекалибрација по инсталацијата.Само гром тоа и се оди и да уживате во вашето возило е коњски сили добивки.ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ ОБНОВЛИВИ ФИЛТЕР : Секој AIRAID доза систем е поврзан со перат, обновливи филтер за воздух дизајниран да го фати загадувачи и да се обезбеди врвен квалитет на моторот заштита.СУВА ФИЛТЕР МЕДИУМИ : Вклучува сува синтетички SYNTHAMAX филтер за воздух што ја нуди одлични струење и исклучителна заштита од контаминација.МИНИМАЛНА ИНСТАЛАЦИЈА : Користи акции ОЕМ airbox за лесно 2007-2014 КАДИЛАК Escalade ESV; 2007-2014 CHEVROLET Приградски 1500; 2007-2014 CHEVROLET Тахо; 2007-2014 GMC Yukon; 2007-2014 GMC Yukon Denali; 2009-2014 GMC Yukon Denali XL; 2007-2014 GMC Yukon XL 1500; 2007-2013 КАДИЛАК Escalade EXT; 2007-2013 CHEVROLET Лавина; 2007-2013 CHEVROLET Silverado 1500; 2007-2013 GMC Сиера 1500; 2011-2013 GMC Сиера Denali; 2007-2008 GMC Yukon XL 1500 Denali AIRAID перформанси на воздухот системи функција на aerodynamically-инженерните доводната цевка, дизајниран за да се забрза струење на вашиот мотор и да се намали турбуленции—помагање на зголемување на вашето возило перформанси Секој систем е исто така поврзан со перат, обновливи филтер за воздух дизајниран да го фати загадувачи и да се обезбеди врвен квалитет на моторот заштита.Овие едноставни-за да го инсталирате, софистицирани системи помогне во одржување на правилна воздух-да-гориво на ликвидност, а со тоа се елиминира потребата за рекалибрација по инсталацијата.Само гром тоа и се оди и да уживате во вашето возило е коњски сили добивки!Нашата Химна – Hack Хауба : Хакирање на хаубата е филозофијата, мантрата заеднички од страна на горди прв пат сопственици и ветеран приемници слично.Тоа е верување дека вашето возило е само почетна точка.Кога ќе се погледне под хауба ќе видиме можностите, можеме да видиме потенцијал чека да биде ослободен.Поп хауба и реализира својот потенцијал.Се пробие на хауба!Ова е нашиот митинг повик и нашата заедница.Без разлика дали сте чирак маснотии мајмун или искусен механичар, рок роботот или dragstrip кавгаџија, да го споделиме знаењето, раскажуваме приказни, се фали за нашите dyno броеви, и дознаам она што го прави чекирајте.Заедно.

Избор на купувачот..