• Ново
Dorman 917-493 моторното Масло Филтер Маска за Одберете Hyundai/Kia Модели
zoom_in

Dorman 917-493 моторното Масло Филтер Маска за Одберете Hyundai/Kia Модели

DEN 493.44

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Идеална замена - овој мотор масло филтер маска е директна замена за оригиналната опрема филтер маска.Трајни изградба - овој дел е специјално дизајниран да издржи екстремни underhood температури за да се спротивстави на напукнување и протекување.Квалитетот тестирани - овој дел е подложен на екстензивно тестирање за да се обезбеди квалитет одговара и долг животен век.Лесно да се инсталира - нема посебни потребни алатки.Осигурете се вклопуваат за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашиот точната возило, внесете ја вашата направи, модел и да се намали нивото во Гаража.Одговара Тип : Возило Се Специфични.Напукнато или одземени филтер маска изработка на нафта промени тешко?Оваа директна замена на филтерот за масло капа натпревари вклопуваат и во функција на оригинална опрема капа за сигурен поправка.Возилото модел години овој дел се вклопува : Hyundai Azera : 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 Hyundai Santa Fe XL : 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 Hyundai Santa Fe : 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 Kia Cadenza : 2014, 2015, 2016 Година Kia Sedona : 2015, 2016, 2017 Kia Sorrento : 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017.

Избор на купувачот..