• Ново
LabExact 1200107 Одделение E Стакло Микрофибер Филтер, Binderless Borosilicate Стакло, 1.5 µm, 9.0 cm (Пакување од 100)
zoom_in

LabExact 1200107 Одделение E Стакло Микрофибер Филтер, Binderless Borosilicate Стакло, 1.5 µm, 9.0 cm (Пакување од 100)

DEN 470.40

Износ
check Во форма достапна за нарачката

1.5 µm Стакло Микрофибер Филтер, Binderless 9.0 cm.Стакло микрофибер.Одделение E парична Казна порозност, брз проток, со 1.5 um големина на честички задржување.Овој материјал е економски медиумите за суспендирани честички анализа во вода, мобилен бербата, пред-филтрирање и воздухот следење апликации.Стакло микрофибер филтри се произведени од 100% borosilicate стакло микрофибер без употреба на врзива или зајакнување на агенти.Длабочина филтрација categorizes филтер медиумите дека стапици particulate во рамките на случаен матрица на влакна се наоѓаат во рамките на дебелината на медиумите.Ефикасноста оценка на филтерот е карактеристика на комплексни празен простор структура која се развива како влакна се преклопуваат.На влакна се користат за производство на овие длабочина филтри се мазни и единствен.Ова го дозволува нивната карактеристична висок проток, истовремено овозможувајќи задржување на исклучително мали честички и висок капацитет.

Избор на купувачот..