• Ново
SVBONY SV191 Зум Окуларот за Телескоп, 7.2-21.6 mm Зум Објектив, Компатибилен со Телескопи Кои Прифаќаат 1.25 Инчи Eyepieces
zoom_in

SVBONY SV191 Зум Окуларот за Телескоп, 7.2-21.6 mm Зум Објектив, Компатибилен со Телескопи Кои Прифаќаат 1.25 Инчи Eyepieces

DEN 2639.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. .Еден окуларот за повеќе намени; SV191 7.2-21.6 mm зум окуларот ви овозможува да го промените зголемување моќ, без замена надвор eyepieces. 1.25 инчи стандард окуларот; не само за астрономски телескопи, но исто така и за забележување на т.н " опсег. 7-Елементи 4 Групи на леќи структура; 7-Елементи 4-групи направен од висок индекс на стакло испорача остри; висок контраст vistas.M28.5*0.6 филтер теми; база на SV191 зум објективот е со навој адаптер кој ви овозможува стандард 1.25 во филтер. 18-20mm око олеснување; пресврт до гума eyecup и 18-20mm долго око олеснување овозможува удобно долгорочно гледање за луѓе со или без очила.

Focal Length:

Избор на купувачот..