• Ново
Електрични Eyelash Curler Загрева Eyelash Curler 360° Ротари LED осветлување USB Полнење Преносни Брзо Греење со Траен Природни Eyelash Curler Безболно Криви Убавината ја Сочинуваат Алат?
zoom_in

Електрични Eyelash Curler Загрева Eyelash Curler 360° Ротари LED осветлување USB Полнење Преносни Брзо Греење со Траен Природни Eyelash

DEN 936.00

Износ
check Во форма достапна за нарачката

??ПОДОБРО ОТКОЛКУ ТРАДИЦИОНАЛНИТЕ EYELASH CURLER ?уникатен никел-хром греење жица дизајн, униформа преносот на топлината, заштита на трепките од оштетување за време на висока температура виткање.овој пренослив електронски eyelash curlers.брзо се загреваат,едноставни и брзи,природни,безболен,ќе не боли кожата,оштетување на трепките,Ниска температура и висока температура,360° ротирачка четка главата .LED осветлување. ??БЕЗБОЛНО 2. Греење, жица е изработен од никел-хром легури, кој има побрз греење брзина и пошироко греење област; 3. Повеќе температура заштита, не му наштети на кожата, не му наштети на трепките; 4. Криви четка главата дизајн, повеќе погодна за трепки, виткање ефект е подобро; 5. Двојно температура дизајн за да се задоволат различни купувачи потреби; 6. Универзален USB полнењето е повеќе еколошки; 7. Мали димензии, лесно да ги носите.Спецификација : Функција : обликувањето на трепките, полнење и греење Работна температура : 70° ±5 Име на Производ : Електрични Трепките Функција : обем сака трепките, осветлување Номинална моќност : 1 W+-0.1 Полнење напон : 5 V ± 0.2 Номинална струја : 500m A Оценет напон : 5 V ± 0.2 време на Полнење : 4 H Пакет се Вклучуваат : 1 x Електрични Eyelash Curler Како да го Користите : Чекор 1 : се Применува eyelash маскара.Чекор 2 : вклучување на прекинувачот и топло тоа за 20 секунди.Чекор 3 : се Движат нагоре на дното на трепките и да се движат нагоре за 3-4 секунди.Чекор 4 : се Применува eyelash маскара повторно да се финализира стил.

Function:
shaping eyelashes, charging and heating
Working temperature:
70° ±5
Product Name:
Electric Eyelashes
Function:
volume wants eyelashes, lighting
Rated power:
1W+-0.1
Charging voltage:
5V ± 0.2
Rated current:
500mA
Rated voltage:
5V ± 0.2
Charging time:
4H
Package Include:
1 x Electric Eyelash Curler :
How to Use:
Step 1:
Apply eyelash mascara.
Step 2:
Turn on the switch and warm it up for 20 seconds.
Step 3:
Move up at the bottom of the eyelashes and move up for 3-4 seconds.
Step 4:
Apply eyelash mascara again to finalize styling.

Избор на купувачот..