• Ново
Hoya 55мм Фузија ЕДЕН PL-ЦИРА Камера Филтер
zoom_in

Hoya 55мм Фузија ЕДЕН PL-ЦИРА Камера Филтер

DEN 1077.60

Износ
check Во форма достапна за нарачката

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. .Го намалува одблесоци од не-метални површини, го зголемува контрастот и боја сатурација.Hoya професионални одделение оптичко стакло. 18 слоеви на Супер HMC мулти-слој за висока светлина-пренос и отпорност на гилберт.Дамка отпорни да се заштити против отпечатоци и smudges.Водоотпорен - лесно да се чува чист.HOYA ФУЗИЈА ЕДНА серија филтри врз основа на нови HOYA оптичка технологија.Тоа е надградба на бестселерот HOYA ПРО-1 D серија, која е широко се користи од страна на аматери и професионални фотографи од целиот свет.Зборот "ЕДНА" во именување на оваа серија е одржуван како наследство на HOYA ПРО-1 D, во меморијата на неговиот придонес кон фотографи' креативност, со верувањето дека оваа нова серија, ќе служи и за многу децении напред.СПОЈОТ на ЕДЕН филтри биле дизајнирани да одговараат на ригорозни стандарди и оптички способности на модерна, високо-резолуција леќи.Тие се приклучат на HOYA филтер line-up како фузија на сите високо ценет спецификации : Мулти-слој на кожата, ултра-висока светлина-пренос, професионални одделение оптичко стакло и низок профил филтер-рамка.Тие дополнително се приклучи дамка на корозија и на вода-отвратителен слој.Светлосните зраци кои се гледа од било која површина може да стане polarised и polarising филтри може да се користи за да одберете која светлосни зраци внесете ја вашата леќи на камерата.PL-ЦИРА (Кружни Polarising) филтри ви овозможи да ги отстраните несаканите одблесоци од не-метални површини како што се вода, стакло итн.Тие, исто така, им овозможи на бои за да стане повеќе заситени и се појави појасна и со подобар контраст.Овој ефект е често се користи за да се зголеми контраст и сатурација во сино небо и бели облаци.HOYA е polarising филтри не влијае на севкупниот боја за рамнотежа на шут.

Избор на купувачот..