• Ново
SANWA (Јапонија Бренд) 72 Капацитет Датотека CD Случај, Преносни DVD/VCD Складирање, Полипропилен Заштитна CD Паричник, Врзивно средство, Носителот, Брошура со Приспособлив?
zoom_in

SANWA (Јапонија Бренд) 72 Капацитет Датотека CD Случај, Преносни DVD/VCD Складирање, Полипропилен Заштитна CD Паричник, Врзивно средство,

DEN 287.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

ДИЗАЈН ЗА DVD / CD : Со CD-то случај е специјално дизајниран за канцеларии, бироа, полици за книги, автомобил и ентериери.Тоа е лесен и здрав.,не е лесно да се тресат.V ОБЛИК на ОТВОРАЊЕ : не-плетени ткаенини има рецка што го прави лесно да се стави диск во и надвор, Тоа, исто така, помага да се заштити од прашина и гребнатини.НАДГРАДБА на ЗАШТИТА + ТКАЕНИНИ : Обезбедува максимална заштита од прашина, гребнатини и други диск штета.Тоа е зрно заврши што го прави тешко за етикетата мастило да се држиме.НАДГРАДБА на ЗАШТИТА + ТКАЕНИНИ : Постои страна затка да се спречи CD скокање надвор,ightening дискот цврсто може да се намали загуба на податоци предизвикани од триење.СОЛИДЕН МАТЕРИЈАЛ : со Оглед на случај е направен од цврст PP (полипропилен) лист, медиуми лесно може да се пребаруваат и да се преземат надвор. * Не го користите овој производ за ништо друго освен чување на Двд-а и Цд-а. * Кога складирање, бидете сигурни да го чувате тоа вертикално без притисок применува на диск снимањето површината. * Ве молиме чувајте го дискот со страната на етикетата свртена нагоре. * Не чувајте две или повеќе дискови во магацинот. * Само за 12cm дискови.Не користете било какви други големина диск. * Не го чувајте во места со многу прашина, висока температура и висока влажност.Случај или диск може да се деформирани. * Не оџакот на овој производ или ставајте тешки предмети врз него.

Избор на купувачот..