• Ново
Мулти-Цел Моќ Дупка Удар Комплет Дупка Удар Клешти 2~7mm за Нерѓосувачки Челик, Железо, Пластика, Кожа Појас Види Рака
zoom_in

Мулти-Цел Моќ Дупка Удар Комплет Дупка Удар Клешти 2~7mm за Нерѓосувачки Челик, Железо, Пластика, Кожа Појас Види Рака

DEN 208.56

Износ
check Во форма достапна за нарачката

ПОГОДЕН ЗА РАЗНИ МАТЕРИЈАЛИ : Широк спектар на функции за конструкција и декорација,како што се тенки железо плоча дупчење, таванот изградба на операции, итн.МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН : широк спектар на 16 алатка колекции со богата конфигурација и лесен за употреба.ИЗДРЖЛИВИ : Трајни метална удар метал умре-наѓ, трајни и лесни да се чувствува.ПРИЛАГОДЛИВИ ДУПКА ДЛАБОЧИНА : Stepless дупка длабочина на вредноста од 6~41mm.ДУПКА УДАР КЛЕШТИ 2~7mm, Вклучувајќи повеќе млазници за удар дупки од 2mm да 7mm.Спецификација : Предмет Тип : Метал Удар Комплет Материјал : Јаглероден Челик Дупка Големина : 3/32in (2mm) во 1/8 (3мм) 5/32in (4mm) 3/16in (4.5 мм) 7/32in (5.5 мм) во 1/4 (6mm) 9/32in (7mm) Дупка Длабочина : 6~41mm Stepless Прилагодување на Максимум Материјал Дебелина : 7.5 mm се Препорачува Материјал Дебелина : Бакар : 2mm Максимална Челик и Титаниум Цинк : 1.5 mm Максималниот Пакет Листата : 1 x Дупка Удар Клешти 1 x за Миење 2 x 3/32in 2mm Совет(Машки и Женски) 2 x 1/8in 3мм Совет(Машки и Женски) 2 x 5/32in 4mm Совет(Машки и Женски) 2 x 3/16in 4.5 мм Совет(Машки и Женски) 2 x 7/32in 5.5 мм Совет(Машки и Женски) 2 x 1/4in 6mm Совет(Машки и Женски) 2 x 9/32in 7mm Совет(Машки и Женски)Ве молиме имајте во предвид дека бојата на надворешниот box ќе бидат испорачани по случаен избор.

Item Type:
Metal Punch Kit
Material:
Carbon Steel
Hole Size:
3/32in (2mm) :
1/8 in (3mm) :
5/32in (4mm) :
3/16in (4.5mm) :
7/32in (5.5mm) :
1/4 in (6mm) :
9/32in (7mm) :
Hole Depth:
6~41mm Stepless Adjustment
Maximum Material Thickness:
7.5mm
Recommended Material Thickness:
Copper:
2mm Maximum
Steel and Titanium Zinc:
1.5mm Maximum
Package List:
1 x Hole Punch Pliers 1 x Washer 2 x 3/32in 2mm Tip(Male and Female) 2 x 1/8in 3mm Tip(Male and Female) 2 x 5/32in 4mm Tip(Male and Female) 2 x 3/16in 4.5mm Tip(Male and Female) 2 x 7/32in 5.5mm Tip(Male and Female) 2 x 1/4in 6mm Tip(Male and Female) 2 x 9/32in 7mm Tip(Male and Female) :
Please note that the color of the outer box will be shipped randomly :

Избор на купувачот..