• Ново
Хауард SWAX16 SunShield Отворено Мебел Восок со UV Заштита, 16-Унца, Жолта
zoom_in

Хауард SWAX16 SunShield Отворено Мебел Восок со UV Заштита, 16-Унца, Жолта

DEN 518.16

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Ја спречува понатамошно сушење и исчезнува од дрво бои поради изложеност на сонце, температурни варијации и влага и во затворени простории и на отворено.Го подобрува природна убавина и длабочина на жито, како што тоа го заштитува вашиот дрвен мебел.Единствена формула е комбинација на УВ-инхибитори со мешавина од carnauba восок, восок, и портокал масло.Услови и штити било дрво површината, особено тиково и други тропски hardwoods.Replenishes заврши или недовршени суво дрво површини на столици, маси, клупи, градите, бироа, дневна столици, итн.Опис на производот Sun Shield е специјално дизајниран за да се задржи тиково и други тропски тврдо мебел од напукнување, сушење и оксидирачки поради изложеност на сонце, температурни варијации и влага.Sun Shield комбинира УВ-инхибитори заедно со уникатна комбинација на carnauba восок, восок и портокал, масло за заштита на природната убавина и длабочина на жито во отворено дрво за мебел.Оваа изразито помеша производ ефикасно продира и replenishes природни масла.Sun Shield треба да се користи редовно, или кога отворено мебел изгледа избледени или сува.Од Производителот Sunwax е специјално дизајниран за да се задржи тиково и други тропски тврдо мебел од напукнување, сушење и оксидирачки поради изложеност на сонце, температурни варијации и влага.Sunwax комбинира УВ-инхибитори заедно со уникатна комбинација на carnauba восок, восок и портокал, масло за заштита на природната убавина и длабочина на жито во отворено дрво за мебел.Оваа изразито помеша производ ефикасно продира и replenishes природни масла.Sunwax треба да се користи редовно, или кога отворено мебел изгледа избледени или сува.Sun Shield е дизајниран за да се заштити двата дрво заврши и дрво боја од сонцето исчезнат.Тој ја зголемува природната убавина и длабочина на жито во затворен и отворен дрво за мебел.Некои затворен антиквитети или дрво, мебел изложени на сончева светлина, преку стакло на прозорецот (и директно и индиректно) може брзо да изгуби боја, бледнеат, или олеснат.Sun Shield во голема мера го намалува & дури и да престане оваа боја исчезнат & сонцето штета кога се користи редовно.На отворено, Sunshield е дизајниран да ја состојба & задржи тиково и други тропски тврдо мебел од сушење, бледнее, & оксидирачки поради изложеност на сонце.Sun Shield комбинира УВ-инхибитори заедно со уникатна комбинација на carnauba восок, восок и портокал, масло за подобрување на природната убавина и длабочина на жито во затворен или отворен дрво за мебел.

Избор на купувачот..