• Ново
Raindrip 117025B 1Gph во Линија Dripper, Црна
zoom_in

Raindrip 117025B 1Gph во Линија Dripper, Црна

DEN 220.32

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Прецизниот, дури и наводнување задржува почвата влажна да хидрат фабриката корен зона; Идеален за наводнување индивидуални грмушки и дрвја во пејзажи, и растенија во сад садови и виси кошеви.Се вклопува во¼.цевки и dripline со внатрешен дијаметар на 0.170 во.; 1 GPH проток.Не-притисок Компензираат Emitter испорачува вода постепено; се очекуваат различни проток на вода врз основа на должината на цевки или надморска височина, со поголем проток поблиску до извор на вода.Внатрешно emitters имаат интегрирана barbs на двете страни за да се поврзете право во дистрибуција, цевки; без конектори е потребно; Вода е дадено, од една страна на emitter.Доаѓа со дваесет и пет Внатрешно Drippers.

Избор на купувачот..