• Ново
18in Тавански Вентилатор Продолжување Downrod во Сатенски Месинг
zoom_in

18in Тавански Вентилатор Продолжување Downrod во Сатенски Месинг

DEN 710.64

Износ
check Во форма достапна за нарачката

3/4 во.downrods може да се користи за да се прошири downrod тавански вентилатор висина.Downrods не може да се користи со "Hugger" или "Флеш Планината" таванот фанови.Не се препорачува за употреба со било која таванот навивачи од други Современи Форми Smart Фанови или WAC Smart Фанови.Downrods се достапни во 12 во., 18 во., 24 во., 48 во., 60 во., и 72 во.големини.Достапни во различни заврши опциите за да одговараат на вашите тавански вентилатор заврши.Модерните Форми downrods се една навој на моторни страна само за едноставни и прецизни областа на вредноста.Модерните Форми downrods се препорачува да се користи со Современи Форми Smart Фанови, но исто така може да се користи со други производители фанови.Проверете димензии за компатибилност. 3/4 во.downrods може да се користи за да се прошири downrod тавански вентилатор висина.Downrods се достапни во 12 во., 18 во., 24 во., 36., 48 во., 60 во., и 72 во.димензии заедно со голем број на целната опциите за да одговараат на вашите фан заврши.Downrods може да се соединил со користење на downrod спојка (XF-I) да се направи должини кои се поголеми од 72 во.и, исто така може да бидат скратени во областа.Не се препорачува за употреба со било која таванот навивачи од други Современи Форми Smart Фанови или WAC Smart Фанови.

Избор на купувачот..