• Ново
Еско 70132 Супер Една Гума Тркала Dolly
zoom_in

Еско 70132 Супер Една Гума Тркала Dolly

DEN 405.60

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Дава потпора да се лесно да се отстрани или да го инсталира големи гуми и тркала собранија. 14 инчен широк ролки.Се справи со должина од 30 во.Ширина 30 во.Кревање капацитет од 450 кг.Ги исполнува OHSA стандарди.На Тешки ЕСКО тркала и гуми dolly е дизајниран да се укине и да се движат низ тешки гуми/воланот склопови со леснотија.Употребата на овој производ, ќе се спаси услуга техничари од тоа да имаат да лифт тешки камион гуми/тркала.Карактеристики изграден во 14 во.широк мазна ролки кои го овозможуваат прецизно позиционирање на гуми/тркала назад кон центар.Ви овозможува да се движи гуми 360 степени во било кој правец да се лесно да се усогласат вашиот studs со студ дупки.На ЕСКО 70132 Гуми и Тркала Dolly има 450 lb.тежина капацитет и работи со сите камион гуми големини од 19. 5.до 24. 5.

Избор на купувачот..