• Ново
Налепница Decal Туѓо Племенски Автомобил Вратата Хоби Водоотпорен Трки 6 X 4,7
zoom_in

Налепница Decal Туѓо Племенски Автомобил Вратата Хоби Водоотпорен Трки 6 X 4,7

DEN 2020.80

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Налепница Боја е Црна.Налепница, големина : 6 X 4,7 Инчи.Налепница големина (метрички) : 15,2 X 11,9 cm cm.Супер квалитет на печатење.Водоотпорен, sunproof, водоотпорна.Decals се направени од 60 или 70 microns полимерни винил постојан лепило и 6-7 година надворешна оценка.Може да се нанесува на влажна или сува.Изборот нас значи многу за нас.Наслов : Alien Tribal SKU : CL20 V033990602 Sticker големина : 6 X 4,7 Inches Sticker големина (метрички) : 15,2 X 11,9 cm Налепницата Боја : Black Decals на Лист : 1 Е винил налепница за обновливи?Не, еднаш ја налепницата е отстранета тоа нема да се применуваат на друга површина.Нашите винил налепници дојде во сјаен финиш.Квалитет на печатење на Сите наши винил налепници се печатени во highresolution користење на 8 боја дигитални машини.Ова обезбедува супер-остри квалитет на сликата и одличен боја репродукција.Фотографии, логоа и текст за сите изгледаат одлично, и боја градиенти печати без проблеми.Издржливост Ние користиме високо квалитетни винил.Ова значи дека вашата винил налепници ќе биде водоотпорен, бледнеат отпорни, и погодна за долготрајната внатрешна и надворешна употреба.Се применуваат винил decals на вашиот storefront, автомобил windows, growlers, и повеќе.Имаме висок квалитет на decal за секој тип на апликација.Винил материјал и супер еко-пријателски латекс мастила за внатрешна и надворешна употреба.Како да се отстрани автомобил decals Топло до тоа.Да се отстрани decal или налепница, топлина тоа со фен за коса.Тоа ќе ви помогне да се ослободи лепило на грбот на decal и овозможи тоа влечење до, со леснотија.Можете исто така да користите топлина пиштол во овој пример, но тоа може да ја оштети автомобил боја.Фен за коса е најдобар начин за да се загрее до тоа затоа што тоа е помалку моќни од топлина пиштол.

Избор на купувачот..