• Ново
TenNuoDa Рамна Глава Дебелина Колосек,0.001 во 0~1in Дигитален Дисплеј Точноста Круг Dial Мерење на Опрема за Мерење Текстил, Пластика
zoom_in

TenNuoDa Рамна Глава Дебелина Колосек,0.001 во 0~1in Дигитален Дисплеј Точноста Круг Dial Мерење на Опрема за Мерење Текстил, Пластика

DEN 2390.40

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Seiko Manuturing : Чист метал владетел тело, dial усвојува алуминиум материјал со shockproof рек тркала дизајн, трајни, анти‑ ' рѓа, која е силен и издржлив, носат-отпорни и влага-доказ, издржлив и не ќе биде лесно да се оштетат.Ефикасна : Податоци излез со лесно се чита интуитивен дигитален дисплеј, голем LCD дигитален дисплеј, јасен и лесен за читање, чувствителен одговор, во реално‑време дигитален дисплеј и брзо читање.Прилагодлива : Може да се мери по палецот е притиснато, со ефикасна циркулација, удобна рачка и поудобно страна, лесен за користење, точни читање со дигитален дисплеј, мала големина, но добри перформанси.Примена : Може да се користи за да се измери текстил, пластика, итн., и, исто така може да се користи за да се измери прецизно вредности како што се станот материјали.Услуга : Секое купување на нашите производи е предвидено со 30-ден наплата/размена гаранција и доживотна поддршка на корисниците за да се обезбеди високо задоволството на клиентите.Ако не сте целосно задоволни, ве молиме да бидат слободни да контакт.Функција : 1. Може да се користи за да се измери текстил, пластика, итн., и, исто така може да се користи за да се измери прецизно вредности како што се станот материјали. 2. Лесен за користење, точни читање со дигитален дисплеј, мала големина, но добри перформанси. 3. Чист метал владетел тело, dial усвојува алуминиум материјал со shockproof рек тркала дизајн. 4. Може да се мери по палецот е притиснато, со ефикасна циркулација, удобна рачка и поудобно рака. 5. Со голем екран на податоци директно читање, на екранот е појасно, и тоа е погодно да го прочитате вредност.Спецификација : Предмет Тип : Дебелина Мерач Материјал : Алуминиум легура, ладно валани челични Употреба : се Користи за да се измери текстил, пластика, метал и др.Мерен Опсег : 0~1in Мерење на Точноста : 0.001 во Батеријата : 1 x CR2032 (само предвидено) Пакет Листа : 1 x Дебелина Мерач 1 x Складирање Кутија.

Item Type:
Thickness Gauge
Material:
Aluminum alloy, cold rolled steel
Uses:
Used to measure cloth, plastic, metal, etc.
Measuring Range:
0~1in
Measurement Accuracy:
0.001in
Battery:
1 x CR2032 (self-provided)
Package List:
1 x Thickness Gauge :
1 x Storage Box :

Избор на купувачот..