• Ново
Американската Направени Stoneware Керамика Масло Cruet Шише и Потопување Јадење Сет, Црвена Пустина
zoom_in

Американската Направени Stoneware Керамика Масло Cruet Шише и Потопување Јадење Сет, Црвена Пустина

DEN 1199.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Издржливи stoneware глина со питу "црвено пустината' глазура во боја.Сет вклучува 1 потопување јадење и 1 cruet за маслиново масло, оцет, или нафта мешавина.Карактеристики на хром cruet затка со гумена заптивка и Американската-направени глазура која се води слободна и кадмиум-слободни.Cruet е машина за миење садови безбедно - потопување јадење е машина за миење садови, фурна, ладилник, и микробранова безбедно.Направени со рака во САД.

Избор на купувачот..