• Ново
Intel Core i3-530 2.93 GHz 4MB Dual-core CPU Processor LGA1156 SLBLR SLBX7
zoom_in

Intel Core i3-530 2.93 GHz 4MB Dual-core CPU Processor LGA1156 SLBLR SLBX7

DEN 118.80

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Фреквенција : 2933 MHz, Автобус брзина : 2.5 GT/s DMI.Приклучок : LGA1156, 2 јадра, 4 конци.L2 кеш : 2 x 256 KB , L3 кеш : 4 MB.Термички Дизајн Моќ : 73 Вати.Гаранција : 3 месеци.Содржина : 1x ПРОЦЕСОРОТ 1x Термички Соединение(дарот).ПРОЦЕСОРОТ само (ви треба да се загрее маснотии и heatsink/фан да се инсталира).Целосно тестирани во совршена работна состојба.

Избор на купувачот..