• Ново
Прилагодливи CPAP Црево во Држачот и Закачалка, CPAP Црево Поддршка Носителот Повеќенасочни Ротација Флексибилни Црева за Поддршка на Фиксна Цевка Вентилатор Додатоц
zoom_in

Прилагодливи CPAP Црево во Држачот и Закачалка, CPAP Црево Поддршка Носителот Повеќенасочни Ротација Флексибилни Црева за Поддршка

DEN 479.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Флексибилна Цевка : Нашата CPAP Црево во Држачот користи високо-квалитетни флексибилни легура лактите, кои се силни и може да биде свиткана на волја, која е погодно за вас да ги користите.Лесно е да се наведнуваат на обликот што го сакате, и тоа е полесно да се прилагоди на висината.Мулти-Насочен Ротација : CPAP Црево Поддршка донесува управниот топката дизајн, со мулти-насочен ротација на функцијата, удобен агол на вредноста, која носи многу погодности.Завртка База Фиксација : На вентилатор црево заградата донесува спирала база, која е цврсто стегната, има силна practicability, и е стабилна, така што нема потреба да се грижите за нокти испаѓање.Анти-Паѓање : надворешни додатоци на вентилатор помогне да се поправи дишење цевка, за да се спречи тоа од испаѓање и протекување, и да се подобри комфорт на корисникот.Нерѓосувачки Челик Заграда : На вентилатор цевка заградата е направен од високо-квалитетни нерѓосувачки челик, обезбедување на силна поддршка и фиксација.Заградата цевка е дизајниран со флексибилни метал и може да се прилагоди рачно, што е повеќе погодно.Како да го Користите : 1. Пред инсталацијата, ве молиме проверете дали било видливо влошување на состојбата се јавува во секој дел.Доколку дел е напукнато или раскинат, тоа треба да биде отфрлено и да се замени. 2. Притиснете круг главата поддршка род во менгеме на монтирање на устата енергично. 3. Земете јака и да ја претвори насока на стрелките на часовникот, додека стегачот не падне. (На построги на завртка, помал опсег на движење, во зависност од вашите сопствени потреби) 4. Ротирање на завртка база спротивно од стрелките на часовникот, покривање на цевка заградата на fixator, а потоа стегнете цевка завртка база на стрелките на часовникот, да бидат сигурни дека за да се стегне тоа. 6. Отворете ја заградата се стега и место на цевка во менгеме. 7. Завршена.Спецификација : Предмет Тип : Дишење Машина Црево во Држачот Материјал : не ' Рѓосувачки челик Апликација Сценарио : Внатрешна употреба Цел : Може цврсто да се поправи на цревото за да се обезбеди постојана воздушен притисок, додека спиеш.Пакет Листа : 1 x Црево во Држачот.

Item Type:
Breathing Machine Hose Holder
Material:
Stainless steel
Application Scenario:
Indoor use
Purpose:
Can firmly fix the hose to provide constant air pressure while you sleep.
Package List:
1 x Hose Holder :

Избор на купувачот..