• Ново
Bumkins Вшмукување Силикони Бебе Хранење Сет, Сад, Капак, со Лажица, BPA-Free, Прво Хранење, Бебе Led Weaning - Marbled
zoom_in

Bumkins Вшмукување Силикони Бебе Хранење Сет, Сад, Капак, со Лажица, BPA-Free, Прво Хранење, Бебе Led Weaning - Marbled

DEN 382.80

Износ
check Во форма достапна за нарачката

БЕБЕ LED WEANING – Нашиот Прв Сет за Хранење ви помага транзиција на вашето бебе да се само-хранење; На вшмукување база држи на сад од лизгање или нервира над; Одлична за употреба на highchair коцки или табели.ВКЛУЧУВА САД, со ЛАЖИЦА И КАПАК – Сад е дизајниран со криви се справи со тоа е лесно да се чуваат од страна на негувателите за да им се помогне со хранење; На лесен-за-зафат двојно-заврши силикони лажица расте со бебе – едниот крај за потопување во purees, други за scooping цврста храна.УДОБЕН – Силиконска можат да го издржат ниските и високите температури, лесно транзиција од фрижидерот или замрзнувачот за да се рерна или микробранова печка; Фурна безбедно до 400 F; Top-управување со машина за миење садови-безбедно.PLATINUM ИЗЛЕЧИ – Bumkins користи највисок квалитет на лекување на процесот; Тоа не резултира во создавање на било нус-производи, обезбедувајќи ви се најчиста силикони.СТИСНЕТЕ ТЕСТОВИ - Таму е многу информации во таму за тоа "малку на тестови", како начин да се каже ако има силикони спојници; Сепак, "малку тест" не е вистински научен тест и, затоа неверодостојни.БЕЗБЕДНО ЗА УПОТРЕБА – Силиконска не содржи течен базирани на пластика или токсични хемикалии, како оние кои се наоѓаат во пластика; Нашите јадења се направени од 100 отсто безбедна храна силикони, се BPA-free, ПВЦ-бесплатно, phthalate-слободни и олово-слободни.Боја : Marbled.

Избор на купувачот..