• Ново
Labcon 2715-222-000-9, Обновливи Решетката за 15mL Центрифуга Цевка, Жолта, Пакет на 5
zoom_in

Labcon 2715-222-000-9, Обновливи Решетката за 15mL Центрифуга Цевка, Жолта, Пакет на 5

DEN 846.00

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Има 15 m L конусна центрифуга цевки.Вклучува нумерирани велс.Полици за заклучување заедно за да формираат работни станици.Го заменува расположливиот полистирен пена полици.Изработени од полипропилен.Овие полици се дизајнирани да се одржи Labcon центрифуга цевки.За разлика од пена полици, тие се autoclavable и нема да се распадне со повторна употреба.Тие можат да бидат замрзнати, и тие stack заедно за да се минимизира просторот за складирање.На interlocking дизајн ви овозможува да поврзете повеќе од еден решетката да се создаде корисна работа станица.Autoclavable (122°C) и freezable (-80°C).Овие се дизајнирани полици за Labcon центрифуга цевки, друга цевка видови може да не одговара правилно.

Избор на купувачот..