• Ново
FEELWORLD L2 Плус Мулти-Камера за Видео Миксер Switcher со 5.5 инчен LCD Екран на Допир PTZ Контрола на Chroma Key Изградена-во Chroma Key и Логото Шалче USB3.0
zoom_in

FEELWORLD L2 Плус Мулти-Камера за Видео Миксер Switcher со 5.5 инчен LCD Екран на Допир PTZ Контрола на Chroma Key Изградена-во Chroma

DEN 12959.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

FEELWORLD L2 ПЛУС големи 5.5-инчен LCD екран на допир за да може лесно да се заврши различни операции преку прст прислушување.Можете да ја прегледате 4 камери, PST и PGM во реално време ,таа го поддржува PTZ камера контрола, што може да и контрола на ротација, фокус и зум на камерата.Вграден-во chroma key функција,е совршен за вести или на сет презентација работа.На L2 ПЛУС се одликува со USB 3.0 конекција што работи како едноставен веб камера извор.Тоа може да се поврзат со било кој компјутер, така што сите стриминг софтвер за социјалните медиуми платформи работа!Како што ПРЕ софтвер за во живо стриминг, или конференција софтвер (Skype, ЗУМ, Tencent конференција и Yealink ) за деловни презентации.Сите префрлување е во реално време, па можете да live stream на било социјалните медиуми платформа како што се Youtube, Facebook, Tik Tok, Douyu ТВ и многу повеќе!.L2 ПЛУС со до 4 HDMI влезови и во целосна резолуција 1080 P Висок Квалитет на Сликата можете да го поставите повеќе агли на камерата како што широк снимки заедно со независни блиску прозорци на секој човек, во изведба.L2 ПЛУС обезбедува стандарден 3.5 мм микрофон интерфејс(Аудио Во).Тоа го поддржува независни текст на активна (напојувани) микрофонот на уредот, Можете исто така да користите надворешен звук конзола да се меша повеќе надворешен звук влезови.На L2 ПЛУС, исто така, обезбедува стандарден 3.5 мм аудио излез, па можете да го користите надворешни звучници или слушалки за следење на L2 ПЛУС е главниот излез аудио сигнал во реално време.HDMI ™ ИЗЛЕЗ,Suppots се префрлате помеѓу 6-Слика PVW и PGM КОМПЈУТЕР и Телефон СТАН Контрола, Далечинско управување По поврзување на LAN порта на компјутер, софтвер XPOSE можат да го контролираат L2 ПЛУС има на компјутерот, на работа е ист како switcher.Smartphone, исто така, може да далечинска контрола, само преземете XPOSE (Feelworld во Живо) СТАН и да се поврзете на WIFI. * 5.5-инчен full HD IPS екран, дава реална слика* екран на Допир за функционирање, лесен за употреба* Реално време 6-слика преглед ( 4 влезови извори + PST преглед + PGM излез слика)* USB 3.0 брзо да се во живо стриминг* камера за контрола на PTZ (До 8 камери)* Chroma key, ЛОГОТО шалче* Т-Бар лесно да се префрлат на транзиција ефекти и сигнал извори* 15 транзиција ефекти и 9 PIP режими, живата слика повеќе живописни* Audio нуди AFV Линија или Во режим* Далечински управувач преку PC/smartphone СТАН.

Избор на купувачот..