• Ново
L'ERBOLARIO Пена solare 125ml carota Karitè SPF30 алта protezione pelle sensibile
zoom_in

L'ERBOLARIO Пена solare 125ml carota Karitè SPF30 алта protezione pelle sensibile

DEN 959.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Крем за ултра-чувствителна кожа, формулиран за интензивна сонцето услови и првиот изложености.Исто така се препорачува за деца на кожата, тоа е идеален за лице и биста, одличен за целото тело.Збогатен со високо негување масла, тоа обезбедува заштита од UVA и UVB, тоа им помага да се спречи развојот на брчките, и да ја задржите кадифена кожа мека и еластична.УПОТРЕБА : Пред секое изложување на сонце, се применува овој Крем великодушно, сите над вашето тело.Ние препорачуваме повторно да се применуваат по секоја бања и туш и, во секој случај, често во текот на денот.

Избор на купувачот..