• Ново
Eon Премиум Плоча 100 lb Стрип Уметноста Одбори - 11x17-12 Страници
zoom_in

Eon Премиум Плоча 100 lb Стрип Уметноста Одбори - 11x17-12 Страници

DEN 899.28

Износ
check Во форма достапна за нарачката

12 Страници Во Пакет. 11x17. Киселина-Слободни.Inker-Пријателски. 12 Страници во Пакет Плоча 100 lb 97 Светлината Киселина Слободни 11x17 Печатени со Eon е "Владетел Водичи", овие уметност одбори се одлични за Молив, Пенкало & Мастило, Четка, и Маркери.Со истиот ултра-мазна површина како што е нашата HD Плоча 130# одбор, овие одбори се СОВРШЕНИ за светлина-бокс или печатење сина линија моливи да мастило над.Eon Плоча 100 lb одбори се тенки доволно да се кандидира преку инкџет или ласерски печатач, но сепак доволно издржливи за илустрација и мастило.Голем одбор за почетокот inkers кои сакаат да работат на професионална одделение материјали.Овие одбори се, исто така, на истиот акции се користат од страна на еден од најголемите стрип издавачи во светот. *намигнување (знаете кои се).Насловна страна уметност од Енди Khun. "Firebreather" е трговска Марка и 2001-2020 Фил Hester и Енди Khun.Објавено од Сликата Стрипови.

Избор на купувачот..