• Ново
Птица Превозникот Патување Кафез, 21 инчни со Дрвен Костур Хранење Чаши за Мала Птица Папагали Conures Cockatiel Parakeets(Триаголник Црна Рамка)
zoom_in

Птица Превозникот Патување Кафез, 21 инчни со Дрвен Костур Хранење Чаши за Мала Птица Папагали Conures Cockatiel Parakeets(Триаголник

DEN 1822.80

Износ
check Во форма достапна за нарачката

【Здрав Изградба】Птичји кафез е изработен од алуминиумска Рамка,од не ' рѓосувачки челик мрежа и водоотпорен пластична база.Загарантирана да се спротивстави носат и ' рѓа.дрвени perches се безбедни за птицата е канџи. 【Мала Тежина】Оваа птица превозникот патување кафез е само 5.5 lbs, која е алуминиумска рамка и добро за краткорочни патувања во итни случаи и привремено домување за мала за да мала птица. 【Лесно да се Чисти】Со слајд-out послужавник за лесен За чистење на дното на оваа birdcage,имајте чиста и уредна средина, како и задржи вашиот папагал безбедно. 【Домашно милениче-родител пријателски】Можете лесно да патуваат папагал кафез со држење на рачки на врвот.Влезната врата има влезовите,секоја страна панели, има храна, јадења кои се специјално дизајнирани за вашиот Lovebird. 【Грижете се-слободен Собранието】Можете лесно може да се соберат птица превозникот во рок од 30 минути.Ние нудиме на што може да се види настава да им помогне брзо и лесно подесување.Одлично за Насловна & Надвор Use It препорачува за птици да одат надвор во безбеден начин ( кафез или превозникот) за најмалку 20 минути неделно.Ова е да бидете сигурни дека тие се доволно витамин Д, кој ги зајакнува нивните коски, клунови, и пердуви.Нашите птица патување кафез е добро за средни или мали папагали.ние препорачуваме Cockatiel, Conure Сонцето, Зелена Образ, Senegal, Мејер е, Црвено-червенокоремна, Jardine,Црвено-rumped, Quaker, Индиски Прстен Вратот, Alexandrine, Parakeet, Lovebirds, Budgie, Зебра Финч, Канарските, Parrotlet или други similiar птици. ✔ Оградата на дното спречува птици од одење во нивниот измет ✔ Parakeet кафез со Слајд-out послужавник и се отстранува решетки за лесен за чистење ✔ Идеален за cockatiels, parakeets conures, мини macaws, мали cockatoos, Сонцето Conure, Lovebird ✔Преносни и мала тежина,птичји кафез изработени од алуминиумска рамка ,само 5.5 lbs.добро за краткорочни патувања во итни случаи и привремено домување за мала за да мала птица ✔2 задолжени за хранење телиња и 1 дрвен костур,различни храна кутии можат да се хранат на различни хранливи храна за птици, што доведува до подобра репродукција и растот на различни birds Name : Птичји Кафез Материјал : Алуминиумски+Нерѓосувачки челик мрежа+Пластична база Над Големина : 13"(W) X 13"(L) X 21"(H) Тежина:5.5 lb Нашите Услуги : на Клиентите задоволство е наша прва цел.Ние сме посветени да им обезбедиме на нашите клиенти со најдобрите пред-продажба и по-продажба на услуги.Ако имате било какви прашања во текот на купување или употреба процесот на, ве молиме слободно контактирајте со нашата служба за корисници, ние ќе се обидеме потрудиме да ви обезбеди професионална и вид помош.

Избор на купувачот..