• Ново
'47 Бренд Прилагодливи Капа - Исчисти ЛА Затајувачите
zoom_in

'47 Бренд Прилагодливи Капа - Исчисти ЛА Затајувачите

DEN 719.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

100% Памук. 100% Памук.Официјално Лиценцирани Производ.Една Големина Одговара На Сите / Прилагодлив.Висок квалитет покрена везени тим лого на предната страна.Увезени.Прикажи ги исклучите вашиот тимски дух во стил со ова официјално-лиценцирани MLB тим опрема од " 47. На '47 се Исчисти прилагодливи шапка е еден од '47' s најпродавани потпис стилови и е време-тестиран омилен на спортски фанови ширум светот.На облека се мијат, опуштено одговара капа со прилагодливи назад (една големина која е идеална за повеќето) стилски и удобно, на '47 се Исчисти ќе се покаже исклучите вашиот голем стил како и вашата поддршка за вашиот тим.Пред покажува детален тим логоа во високо-квалитетни покрена памук вез, изработка на централен на секој капа навистина 'менито што се' со повеќе димензии и боја.Облека за миење процес дава капа дека помек "скршен во" изглед и се чувствуваат, без губење на било на светлината или бојата на логосот. 100% памук twill материјал.Прилагодливи главата бенд обезбедува совршено се вклопуваат.Голема трајност дизајн, па вашиот шапка ќе трае подолго и да му се спротивстават на секој дневно се носат и солза. '47 обезбедува квалитет за сите вистински љубители желба во нивната продавница. '47' s денешна успехот доаѓа од никогаш не заборавајќи на своите корени.Во 1947 година, близнак браќа и италијански имигранти, Артур и Хенри D'Angelo основана нивната компанија Близнаци Претпријатија во Boston, MA.D'Angelo е продаден знаменца и други спортски сувенири на улиците околу Fenway Парк, и беа во можност да се зголеми нивниот бизнис, од една улица количка за главен спортски начин на живот бренд кои уникатно melds спорт и стил.Сега познати како " 47, тие произведуваат уникатен микс од најдобрите headwear и облека со исклучителни внимание на детали, што помогна да се утврди нив како премија глобални спортски бренд, добро познати од страна на навивачите на целиот свет. '47 е горда да биде Официјално Лиценцирани партнер со клучните професионален Американски спортски лиги MLB, МАК, НБА, NHL, и МЛС како и над 650 NCAA колеџи & универзитети.

Избор на купувачот..