• Ново
FIBRACOL ПЛУС 2981 Колаген Рана Облекување со Alginate, 2 X 2 - (1 СЕКОЈ Облекување)
zoom_in

FIBRACOL ПЛУС 2981 Колаген Рана Облекување со Alginate, 2 X 2 - (1 СЕКОЈ Облекување)

DEN 257.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

2x2. FIBRACOL(TM) ПЛУС Облекување е комбинација на структурна поддршка на колаген со exudate менаџмент на alginate.Fibracol Плус Облекување #2981 мерки 2" x 2" и е направен од 90% колаген и 10% alginate.Оваа комбинација овозможува флексибилност ви треба кога се обраќа на различни рана видови и широк спектар на exudate нивоа (од низок до висок).Тоа ја одржува влажна рана средина која е погодна за гранулација ткиво формирање и epithelialization кој им овозможува на лекување да се продолжи оптимално.Ова не-adherent, лесна-за-отстранете рана облекување е соодветно за широк спектар на рани.Тоа може да се намали за да се вклопи во било која големина рана.Fibracol Плус е мека и conformable да рана кревет.Се продава овде од страна на поединецот облекување.

Избор на купувачот..