• Ново
137th Airlift Ескадрила Хадсон Haulers Њујорк ANG C-17 Модел
zoom_in

137th Airlift Ескадрила Хадсон Haulers Њујорк ANG C-17 Модел

DEN 7656.00

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Дрвени Handcarved Модел. 137th Airlift Ескадрила Хадсон Haulers Њујорк ANG C-17 Model Fly со 137th Airlift Ескадрила Хадсон Haulers Њујорк ANG во оваа рачно изработени C-17 Globemaster Модел.Секое парче е врежан од дрво и рачно насликани да обезбеди парче ќе ви се допаднат.Должина – 18 inches The 137th Airlift Ескадрила (137 КАКО) е единица на Њујорк Воздух Националната Гарда 105th Airlift Крило се наоѓа во Стјуарт Воздух Националната Гарда База, Newburgh, Њујорк.На 137th е опремен со C-17 A Globemaster III.Историјата на втората Светска Војна Формирана на Ловец Војска Аеродром, Грузија, како Трета воздухопловната Оперативни Обука Единица (OTU), опремени со-24 Banshee се нурне самоубијци.Се преселиле во Калифорнија во септември 1943 година, како дел од Пустината Центар за Обука во Пустината Mojave.По Една-24 беше донесена од борба против услуга, обучени со P-39 Airacobras и стана борба подготвени, се reassigned до VIII Борец Команда во Англија, април 1944 година. Ре-опремени со P-51 Mustangs, со мисија за доаѓаат Б-17 Летечкиот Тврдина и Б-24 Liberator тешки бомбардери за време на првите пет недели на работа, а потоа замина многу придружба мисии за покривање на работењето на средни и тешки бомбардери што го погоди стратешки цели, interdicted на непријателот комуникации, или поддржани операции на теренот.Групата често strafed аеродроми и други цели на можност за време на придружба мисии.Предвидено борец покрие во текот на англискиот Канал и на брегот на Нормандија, за време на инвазијата на Франција во јуни 1944. Strafed и се нурне-бомбардираа возила, локомотиви, marshalling дворови, анти-авиони батерии, и војниците додека Сојузничките сили се бореа да излезат од beachhead во Франција.Нападнати транспорт цели како Сојузничките војски возеше низ Франција, по пробивот на Свети-Lô во јули.Полета област patrols за време на воздухот напад на Холандија во септември.Придружувана бомбаши, и да полета patrols во текот на битката област во текот на германски counterattack во та.

Избор на купувачот..