• Ново
Шампион во машка Powerblend Руно Pullover Качулка, Скрипта Преглед
zoom_in

Шампион во машка Powerblend Руно Pullover Качулка, Скрипта Преглед

DEN 640.32

Износ
check Во форма достапна за нарачката

50% Памук, 50% Полиестер.Увезени.Машина За Миење.Исклучително мека памучна/полиестер мешавина противи намалила и pilling.Ткаенини : 50% Памук/50% полиестер; oxford : 90% памук/10% полиестер.Midweight 9 оз.руно со брусен внатрешни работи за топлина без дополнителни најголемиот дел или тежина.Екстра бод детали и метал drawcord grommets за дополнителна издржливост.Screenprint скрипта логото центар градите.C печ логото на ткаенината.Пошироко, ребрести корселе и манжетни остане во станот за чиста завршница.Повеќе должина за подобра покриеност.Две-ply аспиратор со контраст џерси поставата и drawcord.Рака-затоплување пред kanga џеб.Назад вратот лента и половина месечината вратот соочува без иритација.Направени со следат U. S. одгледува памук, со која се бара од 2 до 5 пати помалку вода и до 10% рециклиран полиестер влакна.Powerblend руно е ладна вода се мијат, која ги намалува енергија употреба.Направени за било која сезона, нашите Мажи Powerblend Качулка е клиент омилен нудејќи им на најдобар на топлина и издржливост, без дополнителна тежина.Оваа сезона е pop на боја на логото засилувачи до вашиот спортски стил со joggers или sweatpants.Исклучително мека, Тоа се противи pilling и намалената, па тоа ја задржува својата одлично се вклопуваат и удобност, без оглед на тоа колку е тешко да се игра.Го носат овој midweight руно тренингот за викенд, што е направен со екстра бод детали за издржливост, двојно-layer аспиратор со метални grommets, мека назад вратот лента и рака-затоплување торбичка џеб.Дел од нашиот Шампион® Направени иницијатива, Powerblend руно е направен со следат U. S. одгледува памук и бара од 2 до 5 пати помалку вода.Дури и подобро, ние ги користиме до 10% рециклиран полиестер влакна, која помага да се задржи рециклирани пластични шишиња надвор од депонии.

Избор на купувачот..