• Ново
Шампион во машка Powerblend Руно Pullover Качулка, Скрипта Преглед
zoom_in

Шампион во машка Powerblend Руно Pullover Качулка, Скрипта Преглед

DEN 640.32

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 50% Памук, 50% Полиестер.Увезени.Машина За Миење.Исклучително мека памучна/полиестер мешавина противи намалила и pilling.Ткаенини : 50% Памук/50% полиестер; oxford : 90% памук/10% полиестер.Midweight 9 оз.руно со брусен внатрешни работи за топлина без дополнителни најголемиот дел или тежина.Екстра бод детали и метал drawcord grommets за дополнителна издржливост.Screenprint скрипта логото центар градите.C печ логото на ткаенината.Пошироко, ребрести корселе и манжетни остане во станот за чиста завршница.Повеќе должина за подобра покриеност.Две-ply аспиратор со контраст џерси поставата и drawcord.Рака-затоплување пред kanga џеб.Назад вратот лента и половина месечината вратот соочува без иритација.Направени со следат U. S. одгледува памук, со која се бара од 2 до 5 пати помалку вода и до 10% рециклиран полиестер влакна.Powerblend руно е ладна вода се мијат, која ги намалува енергија употреба.Направени за било која сезона, нашите Мажи Powerblend Качулка е клиент омилен нудејќи им на најдобар на топлина и издржливост, без дополнителна тежина.Оваа сезона е pop на боја на логото засилувачи до вашиот спортски стил со joggers или sweatpants.Исклучително мека, Тоа се противи pilling и намалената, па тоа ја задржува својата одлично се вклопуваат и удобност, без оглед на тоа колку е тешко да се игра.Го носат овој midweight руно тренингот за викенд, што е направен со екстра бод детали за издржливост, двојно-layer аспиратор со метални grommets, мека назад вратот лента и рака-затоплување торбичка џеб.Дел од нашиот Шампион® Направени иницијатива, Powerblend руно е направен со следат U. S. одгледува памук и бара од 2 до 5 пати помалку вода.Дури и подобро, ние ги користиме до 10% рециклиран полиестер влакна, која помага да се задржи рециклирани пластични шишиња надвор од депонии.

Избор на купувачот..