• Ново
L1 Aftershock Јакна - Мажите
zoom_in

L1 Aftershock Јакна - Мажите

DEN 6694.80

Износ
check Во форма достапна за нарачката

100% Полиестер.Одговорни За Собирање : Рециклирани/Repurposed.Материјал : [мембрана/ламинатни] СТП (2-слој), [лицето ткаенина] 100% полиестер, ПРЕСТАПНА-слободен DWR слој, [поставата] 100% рециклиран полиестер, [.Изолација : 150g 100% рециклиран полиестер.Breathability Оценка : 20,000 g/m A2. Шевовите : не се запечатени.Дека многу стари, бавно, и ладна две-лице лифт дека hauls нас во парк е една целина многу повеќе удобно, а да не зборуваме за подобар изглед, кога сме се возеше во Aftershock Јакна.Toasty рециклирани изолација во текот на стапици скапоцени на телесната температура и додава топлина на ветрот-разрушен лифт, додека неговата тешка Микро Ripstop школка испорачува дише заштита од дожд, лапавица, и, снег.Интегрирани зглоб gaiters со thumbholes и snap-далеку прав здолниште работат заедно за да се спречи снегот од неизразен во комплет, кога ние tomahawk преку недопрени pow поле, и zippered underarm отвори депонија на топлината брзо кога ние треба да slog назад до рече pow областа во потрага на нашите заштитни очила, ракавици, и beanie.

Избор на купувачот..