• Ново
Helly-Хансен Mens Garibaldi Водоотпорен Ски Јакна
zoom_in

Helly-Хансен Mens Garibaldi Водоотпорен Ски Јакна

DEN 10800.00

Износ
check Во форма достапна за нарачката

100% Полиестер.Увезени.Со една релаксирана се вклопуваат и некои од нашите најдобри технологии, оваа јакна е подготвен за било каде сте подготвени да одите.HELLY ТЕХНИКА ПРОФЕСИОНАЛЕН : Екстремно водоотпорен и дише дизајни и конструкции.За високо аеробни, екстремно влажна или невообичаено долги-трајни активности во екстремно тешки услови.Целосно цвест запечатени.Издржливи Вода Repellency третман (DWR).КАРАКТЕРИСТИКИ : 2-слој изградба, Mélange ткаенина, ЖИВОТОТ ЏЕБ+ , Hi-vis худ гребенот, H2 Flow Технологија, Prima Loft Црна Еко Изолација 60g во телото, 40g во ракави и хауба, вентилација патентите, RECCO Напредни Спасување на системот, Фузија модуларен систем јакна да панталона, во Прилог прав здолниште, Шлем компатибилен аспиратор со прилагодување, Dual рака потоплите џебови, Зглобовите gaiters со палецот дупка, Внатрешни џебови.ДОБРИ се ЗА : Зимски, Одморалиште Скијање, Freeride, Backcountry Ски Туринг, Mountaineering.ОДГОВАРА : Опуштено - Drapes лабаво на телото.Панталони се случува да биде опуштено во половината и многу roomier во текот на бедрото, колено, и ткаенината.

Избор на купувачот..