• Ново
Колумбија Девојки Алпска Акција ii Јакна
zoom_in

Колумбија Девојки Алпска Акција ii Јакна

DEN 1619.04

Износ
check Во форма достапна за нарачката

72% Најлон, 28% Полиестер, Omni-Tech Генерација Dobby 100% најлон, Omni-Топлина Рефлексивни Microtex Светлина 100% полиестер, 150g Microtemp XF II 100% полиестер, 100g Microtemp XF II 100% полиестер.Увезени.Патент затворање.Машина За Миење.Omni-Tech водоотпорен/дише критички цвест запечатени.Omni-Топлина термички рефлексивни.НАДМИНА расте систем.Во прилог, прилагодлив, шлем-компатибилен бура хауба, Микро руно наредени худ.Брадата гарда.Наоѓање сериозен зимска јакна за девојки може да биде предизвик.За среќа, Колумбија Девојка е Алпска Акција™ II Зимска Јакна е карактеристика натоварени палто — создаден за да се задржи нејзината топла, сува и удобно, без разлика колку се тешки тоа е надвор.Оваа зимска јакна е само олицетворение на екстремна зима се носат, со шлем подготвени прилагодливи худ.Оваа јакна е направен со напредна технологија вклучувајќи ја и нашата термички рефлексивни систем кој е дише и водоотпорен.Кога зимата не хаос околу, овој грб е нејзиниот сигурен и удобен одговор.Нашите водоотпорен Omni-TECH™ дише ткаенина е критички цвест запечатени за снег-тесни се носат во текот на целиот ден долго.Тоа карактеристики нашиот патентиран Omni-ТОПЛИНА™ рефлексивни сребро точка технологија конструиран за да се задржи физичко тело топлина, зголемување на удобноста, додека одржување на телесната тежина надолу.Да се земе топлината чекор faux понатаму, ние сме поддржани од поставата со нашите стабилна 150g Microtemp XF II изолација.Оваа јакна, исто така, вклучува прилагодливи шлем-компатибилен аспиратор со мека брадата стража и руно поставата за дополнителна удобност и топлина.Тоа е алпската падина-граница зима систем со џеб за секоја потреба, вклучувајќи ски помине џеб, џеб за медиуми и очила, плус zippered страна џебови.Заокружување тоа сите надвор, прилагодлив ракави, на прилагодливи snap назад во прав здолниште и намалување опашката, ќе се заклучи дека сите топлина во, одржување на снег, дожд и студ правец надвор.Аикидо и снег скии подготвени грб ако некогаш таму беше еден.Оваа девојка е зимска јакна доаѓа во повеќе бои и големини.Редовно Се Вклопуваат.За да се обезбеди совршено се вклопуваат, следете ги овие чекори за мерење и се однесуваат на големината на табелата.За да се утврди вратот големина, мерка на база или thickest дел на вратот.За ракави, со почеток во центарот задната страна на вратот и да се измери преку рамо и надолу за да го зглоб.Круг до следното дури и бројот.За градите, мерка во потполност дел на градите, под мишките и во текот на плешките, одржување на лента мерка фирма и ниво.Увезени.Шел : 72% најлон, 28% полиестер.Поставата и изолација : 100% полиестер.Zippered затворање.Машина За Миење.

Избор на купувачот..