• Ново
DUEBEL 90 степени Позиционирање Плоштади 5.5 Инчен x 5.5 Инчен Алуминиум Десен Агол Стеги за Машини за Столар Алатки Плоштадот Менгеме 2 Пакети
zoom_in

DUEBEL 90 степени Позиционирање Плоштади 5.5 Инчен x 5.5 Инчен Алуминиум Десен Агол Стеги за Машини за Столар Алатки Плоштадот Менгеме

DEN 1079.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

【ШИРОКО се КОРИСТИ】90 степени позиционирање плоштади се користат за да се соберат и DIY од claping фиоки, кабинети, рамки, мебел кабинети, со цел да се стегната за да кутии, слика рамки, полица кабинети и за надворешните агли, итн.Некои woodworkers дури и најдете дека е корисно да се вклучат нив во нивните jigs и тела.Не само што можете да направите лепак-up работни места, но, исто така, може да се справи со сложени вино решетката работни места и да им помогнат со squirting за време на лепак нагоре. 【МАТЕРИЈАЛ : АЛУМИНИУМ ЛЕГУРА】Високо квалитетни материјалиалуминиум.DUEBEL десен агол стеги се изработени од цврст блок на алуминиум.Површински третман : елоксирани црвена површина, отпорни на корозија.Изработени од алуминиумска легура со anodic оксидација обработени, тоа е издржлив и анти- ' рѓа, ќе трае со години. 【2 СКАЛА ЕДИНИЦИ, ОПСЕГ : 140 MM / 5.5 ИНЧЕН】DUEBEL 90 степени позиционирање плоштади дрво столар алатки со јасно скала во инчи и милиметри за мерење на должина од 5.5 инчи x 5.5 инчи (140 мм x 140 mm), 13 позиционирање дупки за позиционирање повеќе точни. 【ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА】прав агол стеги е лесен за употреба.Место на плоштадот во аголот на две акции парчиња ви треба за да квадратни и да се обезбеди со сет од стеги.Овие стеги за машини може да биде стегната на двете внатре и надвор агол на вашата работа парче.Погоден за дрво одбор дебелина : околу 10-50mm. 【ПРОФЕСИОНАЛЕН ДИЗАЈН】DUEBEL дрво столар алатки имаат заоблени ивици, лесно да се справи и нема да се оштети кревка сечење на рабови.Дрво стеги се дизајнирани да ви помогне држи зглобовите цврсто и точно во точно 90 степени.Машини за стеги се вклопуваат за дрво заварувачки работи, метален прав агол, заварување и повеќе.

Избор на купувачот..