• Ново
Makita 9564PC 4-1/2 SJS™ Високо-Моќ Гребло Switch Агол Мелница
zoom_in

Makita 9564PC 4-1/2 SJS™ Високо-Моќ Гребло Switch Агол Мелница

DEN 3719.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Моќен 13.0 AMP мотор испорачува повеќе излез и 10,500 ВРТЕЖИ во минута за најсложените апликации.SJS технологија е механичките спојки систем кој им помага да се спречи моторни и опрема штета од дозволуваат да се вози во окното за да се лизга ако воланот е принуден да го запре.Постојана контрола на брзината автоматски се применува дополнителна моќ на моторот за да се одржува брзината под оптоварување.Нежно почнете да го потиснува start-up реакција за непречено start-up прозорци и повеќе опрема живот.Електронски тековната граничник им помага на заштита на моторот од преоптоварување.Прав Агол Мелница, Гребло Switch Тип, Слободната Брзина (RPM) 11500, Воланот Кол. (Во.) 4-1/2,., Вретено Големина (Во.) 5/8 Во., Должина (Во.) 12-1/8 Во., Променлива Брзина Не е Makita 4-1/2 инчен SJS Агол Мелница комбинира 13 ЗАСИЛУВАЧ моќ со удобност и моторни заштита карактеристики за подолго време-траење индустриски перформанси.

Избор на купувачот..